Performans: HEK

Performans: HEK

Mezopotamya Dans
Koreograf: İsmet Köroğlu
Yaratıcı dansçılar: İsmet Köroğlu, Umut Sevgül, Serhat Kural, Yeşim Coşkun
Teknik ve Asistan: Güneş İdil Altun
Müzik: Merih Aşkın

Kapalı bir mekanda 4 kişinin fiziksel ve psikolojik durumlarıyla dışarıdan bir müdahale(ler) ile gelişen olaylar ve kişilerin direnişlerinden

çıkan eylem-durumları izlediğimiz bir süreçtir HEK. Mekandaki bedenler psikolojik, fiziksel olanın dışında aynı mekanı ve şartları paylaştıkları arkadaşlarının gördüğü muameleye de seyirci bırakılıp süresiz bir korku, endişe içinde izlemeye maruz bırakılmalarını; seyircinin de buna ikinci bir katmanda seyirci olduğunu görürüz. Mekandaki kişiler yer yer oyun oynayarak yer yer şarkılar, ağıtlar söyleyerek toparlanmaya çalışıp direnç gösterirler. Fiziksel bir direnişin yanında psikolojik bir direnç görürüz ki bu mental olarak bedenin ve savundukları fikrin ayakta kalmasına ve yolculuklarına devam etmesine neden olan en büyük sebeplerden biridir.
Bu yol ince ve zorluklarla, dikenlerle, yolu kapatmaya çalışanlarla doludur. HEK'te ki karakterler yollarına birer birer yumurta (hêk) koymuşlardır ve içindeki potansiyeli, canlı olanı kaybetmeden, kırmadan yollarına fikirlerini özgürce ifade ederek devam etmek isteyen kişilerdir.

Not: 16 yaş ve üzeri için uygundur.

Etkinlik A Corner in the World X bomontiada ALT kapsamında gerçekleşmektedir.

Tam: 30TL
Öğrenci: 20TL
--------------------------------------------
Mezopotamya Dans
Choreography: İsmet Köroğlu
Creative Dancers: İsmet Köroğlu, Umut Sevgül, Serhat Kural, Yeşim Coşkun
Technical Assistant: Güneş İdil Altun
Music: Merih Aşkın

HEK is watching the physical and psychological states of four people in an enclosed space, events driven by external intervention(s) and the actions and situations that arise from their resistance to these. On top of their psychological and physical situations, these people are also forced to watch the treatment of their fellows who share the space with them for an indefinite duration in fear and anxiety. The audience becomes a second degree witness to this. The characters try to recuperate by singing songs, lamenting the dead and resisting. We see psychological as well as physical resistance, which plays a major role in their psychological survival, the survival of the ideas they advocate and the continuation of their journey.
This road is narrow, full of thorns and obstacles. The characters in HEK had placed an egg (hêk) on their paths, and they want to walk their paths without losing their potential, breaking what is alive inside them or restricting themselves from expressing their opinions freely.

Note: Suitable for 16 years and older.

The event is a part of A Corner in the World X bomontiada ALT.

Normal: 30TL
Student: 20TL

▼ Show More

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak no: 1 Şişli, 34384
Sisli
31 January , Wednesday 20:30