Åpent folkemøte: bro eller tunnel til Fosen?

Åpent folkemøte: bro eller tunnel til Fosen?

Hva skal bli Trøndelags neste store samferdselsprosjekt? Sterke aktører på begge sider av Trondheimsfjorden jobber med ulike krysningsalternativer. Noen vil ha "Fosenbrua" mellom Flakk og Rørvik, andre jobber med en tunnel i samarbeid med Statnett lenger ut i fjorden. Hvilket alternativ er det beste?

Og bør vi i det hele tatt satse på en slik forbindelse?

Vi tar debatten og får nyttige innledninger fra:
Olav Ellevset, daglig leder Fosenbrua
Håkon Kibsgaard Jordet, daglig leder regionrådet Orkdalsregionen
Ordfører Tom Myrvold, Ørland kommune
Ove Vollan, tidligere ordfører Rissa kommune

Flere andre politikere vil være tilstede og delta i den påfølgende ordvekslingen.

Møtet ledes av Michael Momyr

Sted: Sellanraa Bok & Bar
Inngang: gratis

▼ Show More

Kongens gate 2, 7011
Trondheim
22 January , Monday 19:00

More Events Nearby

 30 June , Saturday
 Leangen Travbane, Trondheim
 23 June , Saturday
 Kafe Skuret, Trondheim
 21 June , Thursday
 Kafe Skuret, Trondheim
 13 July , Friday
 Kafe Skuret, Trondheim
 22 June , Friday
 Kafe Skuret, Trondheim
 23 June , Saturday
 Nidarosdomen / Nidaros Cathedral, Trondheim
 02 July , Monday
 LO Trøndelag, Trondheim
 21 June , Thursday
 Kafe Skuret, Trondheim
 28 June , Thursday
 NMS Region Trøndelag, Trondheim
 21 June , Thursday
 Kafe Skuret, Trondheim
 23 June , Saturday
 Antikvariatet, Trondheim
 23 June , Saturday
 Krystallen Alternative senter, Trondheim
 25 June , Monday
 OpplevelsesVoll, Trondheim
 27 June , Wednesday
 Antikvariatet, Trondheim
 29 June , Friday
 FAKTRY, Trondheim
 25 June , Monday
 Trondheimkajakk.no, Trondheim
 30 June , Saturday
 Trondheim, Sør-Trøndelag, Norwegen, Trondheim
 28 June , Thursday
 ILA BRAINNSTASJON, Trondheim
 23 June , Saturday
 Trondheimkajakk.no, Trondheim
 07 July , Saturday
 Nidarosdomen / Nidaros Cathedral, Trondheim
 14 July , Saturday
 Trondheimkajakk.no, Trondheim
 02 July , Monday
 Trondheimkajakk.no, Trondheim
 30 June , Saturday
 Nidarosdomen / Nidaros Cathedral, Trondheim
 23 June , Saturday
 Nidarosdomen / Nidaros Cathedral, Trondheim
 21 June , Thursday
 ILA BRAINNSTASJON, Trondheim